На Київщині обговорили процедурні питання проведення перевірок

09.01.2019

perevirky08Днями завідувач Сектору ДРС у Київській області  Оксана Круліковська зустрілась з начальником управління  запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України  у Київській області Олегом Тараном та заступником начальника управління – начальником відділу пожежної безпеки управління  запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Київській області Романом Харченко.

В ході зустрічі розглянули питання можливості проведення заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки та складання актів за результатами такої перевірки, використовуючи уніфіковану форму акта, яка затверджена наказом  МВС України від 02.11.2015 № 1337.

Завідувач Сектору Оксана Круліковська висловила позицію ДРС щодо цього питання, а саме те, що уніфіковані форми актів, розроблені органами державного нагляду (контролю) на підставі методик, затверджених постановами Кабінету Міністрів України, що втратили чинність згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 342, є нечинними, оскільки вони не відповідають новим Методикам.

Органи державного нагляду (контролю), які не затвердили та не оприлюднили у встановленому Законом про нагляд (контроль) уніфіковані форми актів, що відповідають новій Методиці, втратили можливість проведення заходів державного нагляду (контролю), оскільки за результатами перевірок можливо складання актів перевірок виключно за уніфікованою формою.

Якщо органом державного нагляду (контролю) не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті уніфікована форма акта, в якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику, суб’єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю). Недотримання вимог Закону в частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності може бути оскаржено до ДРС.