Під час засідання Громадської ради міста Кропивницького йшлося про співпрацю з Державною регуляторною службою України

11.02.2019

13-10-13-foto-1З метою залучення громадськості до вирішення питань життєдіяльності міста, забезпечення відкритості, публічності та прозорості діяльності органів місцевого самоврядування в місті Кропивницькому діє Громадська рада, до складу якої, серед інших, увійшли активні представники громадських об’єднань підприємців та суб’єктів господарювання.

На запрошення членів Громадської ради завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталія Оніщенко взяла участь у засіданні цього консультативно-дорадчого органу, що відбулося 8 лютого 2019 року.

Говорили про повноваження Державної регуляторної служби України,  проблеми, що турбують підприємців, проведення навчальних заходів і «круглих столів» із залученням представників органів влади, захист прав та інтересів бізнесу.13-10-13-foto-2

Питання здійснення місцевою владою регуляторної політики та проведення заходів державного нагляду (контролю) викликали найбільший резонанс серед присутніх. Особливу занепокоєність викликають  штрафні санкції за порушення законодавства з питань працевлаштування, розмір яких є неспіввідносний до отриманих доходів суб’єктів мікропідприємництва, що призводить до випадків банкрутства. Запропоновано провести спільний «круглий стіл» з питань державного нагляду (контролю) за участю представників Управління Держпраці в області, інших контролюючих органів.

У сфері регуляторної політики Громадській раді запропоновано розглянути питання щодо звернення до міської ради про створення робочої групи з інвентаризації рішень міськради та її виконавчого органу з обов’язковим залученням до складу групи представників громадськості на рівні не менше 50 %, а також допомогу працівників Сектору з питань навчання членів такої групи, надання консультативної та методологічної підтримки.

Присутнім доведено до відома, що на сайті ДРС завжди можна знайти актуальну інформацію з питань, що входять до компетенції Служби, а також  надано всю необхідну контактну інформацію.