Об’єднані територіальні громади Олександрійського району Кіровогращини оновлювали знання у сфері регуляторної політики

02.12.2019

32315_910x510Днями відбулася зустріч фахівців Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області з посадовими особами Приютівської, Новопразької, Попельнастівської об’єднаних територіальних громад Олександрійського району Кіровоградської області.

Під час наради обговорювались питання щодо дотримання норм законодавства органами місцевого самоврядування при здійсненні регуляторної діяльності, проаналізовані найбільш поширені помилки при розробці регуляторних актів, аналізів регуляторного впливу та Тестів малого підприємництва до них.

Присутні на прикладах розглянули етапи підготовки аналітичних документів, обговорили найбільш складні з них. Увага була приділена і проблемам дерегуляції на місцевому рівні, проведенню відстеження ефективності та перегляду регуляторних актів. Слухачам надали рекомендації щодо проведення таких заходів, приклади оформлення документів, що складаються за результатами аналізу діючих регіональних регуляторних актів.

Учасники заходу також проінформовані про вимоги до інформації, яка повинна бути розміщена на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування (план регуляторної діяльності регуляторного органу; оголошення про опублікування проекту РА та АРВ для обговорення; проекти регуляторних актів та аналізів їх регуляторного впливу;  перелік діючих регуляторних актів; план проведення відстеження результативності РА; звіт про регуляторну діяльність регуляторного органу; звіти про відстеження результативності РА), а також необхідність розміщення зазначеної інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Присутнім також презентовано проект «Регуляторна мапа України» та онлайн-сервіс для створення стандартизованих наборів даних від зазначеного проекту. Оприлюднення наборів регуляторних відкритих даних дозволить забезпечити ефективний обмін інформацією про регуляторну діяльність між розпорядниками та користувачами даних.