На Кіровоградщині у Долинському районі працювали над проблемними питаннями в регуляторній діяльності

10.11.2017

foto-110 листопада в Долинській районній державній адміністрації відбувся семінар-нарада для посадових осіб органів місцевого самоврядування району, який провела завідувач Сектору Державної регуляторної служби в Кіровоградській області Наталія Оніщенко.

Захід проведено з метою активізації регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування Долинського району, забезпечення дотримання ними вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» при підготовці нормативно-правових актів.

Присутнім нагадали про процедури розробки та прийняття регуляторних актів, наголосили на необхідності дотримання термінів та послідовності регуляторної діяльності, співпраці з громадськістю.

foto-3Представник Державної регуляторної служби України звернула увагу посадових осіб органів місцевого самоврядування на основні помилки, які допускаються при розробці регуляторних актів та підготовці аналізів їх регуляторного впливу, у тому числі Тесту малого підприємництва (М-тесту).

З метою спрощення підготовки М-тесту презентовано новітні інструменти, а саме електронний калькулятор розрахунку стандартних витрат суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання (вартості адміністративних процедур/адміністративного навантаження).

На нараді також розглянуто вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» та норми Податкового кодексу України, які застосовуються при підготовці рішень про встановлення місцевих податків і зборів, які є регуляторними актами.