На Кіровоградщині провели навчальний семінар щодо реалізації регуляторної політики

13.06.2018

kirovograd12 червня працівниками Сектору Державної регуляторної служби в Кіровоградській області Наталією Оніщенко та Оксаною Ратушною проведено тематичний короткостроковий семінар для державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування “Актуальні питання державної регуляторної політики“, який організовано Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Близько сорока представників районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, у тому числі об’єднаних територіальних громад, протягом восьми академічних годин працювали над питаннями регуляторної діяльності. Спілкування відбувалося у форматах тематичних лекцій та занять щодо практичної реалізації принципів державної регуляторної політики: адекватності, доцільності, ефективності, збалансованості, передбачуваності, прозорості та врахування громадської думки.

kirovograd-2Слухачі не тільки ознайомилися з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та теоретичними аспектами підготовки аналізу регуляторного впливу і Тесту малого підприємництва, а і на практиці спробували визначити ознаки регуляторного акта, пройти всі етапи підготовки аналітичних документів.

Окремо розглянуто питання щодо участі громадськості в регуляторному процесі, забезпечення доступу жителів громад до публічної інформації з цього питання, розміщення такої інформації на офіційному сайті органу місцевої влади.

Одне з практичних занять було присвячене питанням дерегуляції на місцевому рівні, проведення відстеження ефективності та перегляду регуляторних актів. Слухачам надано рекомендації щодо проведення таких заходів, приклади оформлення документів, що складаються за результатами аналізу діючих регіональних регуляторних актів.