В Івано-Франківську відбувся круглий стіл «Мораторій на перевірки закінчився. Що далі?»

15.04.2019

IMG_20190412_130512_HDR12 квітня Сектором Державної регуляторної служби в Івано-Франківській області у рамках круглого столу проведено публічне обговорення питання завершення мораторію на перевірки бізнесу. Захід відбувся за участі представників бізнесу, обласних громадських об’єднань підприємців, посадових осіб органів державного нагляду (контролю) міста Івано-Франківська та області.

Завідувач Сектору ДРС у Івано-Франківській області Андрій Соболевський розповів про права бізнесу при проведенні, відносно нього, перевірок.

Під час заходу обговорили:

– норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;

– нові підходи до контролю;Круглий стіл 12.04.2019

– від яких контролюючих органів можна очікувати збільшення тиску на бізнес;

– які особливості та обмеження на проведення перевірок залишаються;

– моделі поведінки бізнесу у разі, якщо права порушено.

Завідувач Сектору окреслив основні аспекти застосування нових норм законодавства у сфері нагляду (контролю) за господарською діяльність як зі сторони контролюючих органів, так і зі сторони суб’єктів господарювання. Зокрема, представникам громадських об’єднань підприємців було роз’яснено їхні права і алгоритм дій, які вони мають право вчиняти відносно органів нагляду (контролю) у разі порушення останніми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а представникам контролюючих органів наголошено на позиції Державної регуляторної служби згідно з якою, завданням контролюючих органів є не фіксування виявлених правопорушень, а запобігання їх виникненню.