В Івано-Франківську відбулося відкрите громадське обговорення змін до Положення про здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель у місті

15.04.2019

12 квітня в Івано-Франківській міській раді відбулося відкрите громадське обговорення проекту регуляторного акта – рішення міської ради «Про внесення змін до «Положення про здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель у м. Івано-Франківську» (затвердження нової редакції).

Цим проектом рішення передбачено запровадження посад державних інспекторів із самоврядного контролю за використанням та охороною земель. До їх прав віднесено ряд повноважень державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель та дотримання законодавства України про охорону земель, зокрема, щодо обстеження земельних ділянок комунальної власності.

Завідувач Сектору ДРС в Івано-Франківській Андрій Соболевський висловив ряд зауважень стосовно проекту рішення, вказавши на відсутність повноважень органів місцевого самоврядування для здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель у запропонованій формі. Він наголосив на неприпустимості дублювання повноважень органів державного нагляду (контролю) та неприпустимості здійснення заходів державного нагляду (контролю) з одного й того ж самого питання, оскільки це порушення Закону України «Про основні засади Державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Так як це питання згідно Закону не відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування, запропоновано визнати, що проект регуляторного акта не відповідає вимогам чинного законодавства.

Слід зауважити, що у 2017 році Державною регуляторною службою України вже було надано зауваження стосовно проекту рішення Івано-Франківської міської ради «Про внесення змін до Положення про здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель» через невідповідність ключовим принципам державної регуляторної політики.