На Івано-Франківщині регуляторні органи стали значно відкритішими

22.07.2021

Керівництво територіальних громад Івано-Франківської області відреагувало на результати моніторингу ДРС офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування по всій Україні, і в результаті на новостворених чи оновлених  веб-сайтах ОТГ з’явилася інформація про їх регуляторну діяльність.

Порівняно з інформацією станом на 15 квітня 2021 року сьогодні лише у двох територіальних громадах відсутні офіційні сайти. Також зменшилася кількість територіальних громад, що не публікують чинні регуляторні акти – з 78,3% до 66,7%.

Якщо три місяці тому проєкти регуляторних актів не публікували 60,9% ОМС Івано-Франківщини, то сьогодні таких лише 37,7%. Майже половина ОТГ оприлюднили плани регуляторної діяльності на 2021 рік – сьогодні таких 44,9% проти 15,9% раніше.

Такі заходи щодо інформування громадян про регуляторну діяльність місцевої влади не потребують непомірних зусиль і витрат, але приносять значний соціальний ефект, дають змогу громадянам розуміти логіку дій місцевої влади, сприяють довірі та налагодженню партнерських відносин між владою та громадськістю.

Окрім того, вони усувають зайву напругу та конфліктні ситуації та суттєво підвищують ефективність управління шляхом забезпечення можливостей залучення громадськості до опрацювання управлінських рішень на різних стадіях їх підготовки та прийняття, а також контролю за їх реалізацією.

Законом України «Про засади державної регуляторної політики» визначені принципи державної регуляторної політики, серед яких передбачуваність та прозорість.

Відкритість і прозорість публічної влади є одночасно і завданням, і засобом, і провідним критерієм демократичності щодо здійснення низки реформ на місцевому рівні, які сприяють розвитку демократії та громадянського суспільства шляхом доступу до інформації про наміри, дії, процедури прийняття рішень органами місцевого самоврядування.

Зазначимо, що ДРС ведеться постійний моніторинг щодо виявлення та усунення порушень регуляторного законодавства і покращення роботи у сфері реалізації державної регуляторної політики.

Нагадаємо, цього року ДРС було посилено контроль за регуляторною діяльністю органів місцевого самоврядування та протягом І півріччя 2021 року виявлено 227 рішень ОМС, прийнятих з порушеннями вимог регуляторного законодавства.