На Івано-Франківщині лише 10 регуляторних органів оприлюднили регуляторні відкриті дані

08.10.2019

630_360_1499512569-9106Представники Сектору Державної регуляторної служби в Івано-Франківській області провели моніторинг Єдиного державного веб-порталу відкритих даних щодо розміщення на ньому регуляторних відкритих даних місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування регіону.

За результатами встановлено, що станом на 27.09.2019 на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних оприлюднили регуляторні відкриті дані, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» 10 регуляторних органів –  Івано-Франківська обласна державна адміністрація,  4  із 14 районних державних  адміністрацій області, а також п’ять із шести міст обласного значення  (станом на 19.04.2019 була оприлюднена відповідна інформація 8 регуляторними органами Івано-Франківської області).

П’ять міст обласного значення – Івано-Франківськ, Яремче, Бурштин, Болехів та Калуш оприлюднили на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних  переліки своїх регуляторних актів із зазначенням дати чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце їх оприлюднення.

Нагадаємо, що з метою допомоги органам влади у формуванні наборів відкритих регуляторних даних проектом «Регуляторна мапа України» у співпраці з Державною регуляторною службою України впроваджено онлайн-сервіс формування стандартизованих наборів відкритих даних, а саме: перелік регуляторних актів, план підготовки проектів регуляторних актів.

Оприлюднення зазначених наборів даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних дозволить здійснювати  ефективний обмін інформацією про регуляторну діяльність між розпорядниками та користувачами даних.

Із рекомендаціями для оприлюднення регуляторних відкритих даних можна ознайомитися на сайті ДРС.