На Хмельниччині відбувся семінар з питань оприлюднення регуляторних відкритих даних

11.09.2019

Data-Bot-1024x57611 вересня працівники Сектору Державної регуляторної служби у Хмельницькій області провели семінар з питань оприлюднення регуляторних відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Захід відбувся за участі представників місцевих органів влади.

У ході навчання учасники заходу отримали теоретичні та практичні знання з реалізації вимог Законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про доступ до публічної інформації» та Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних». 

Завідувач Сектору ДРС у Хмельницькій області Діна Трачук наголосила присутнім, що всі розпорядники публічної інформації повинні оприлюднювати та постійно оновлювати в формі відкритих даних на Єдиному державному веб – порталі відкритих даних (/data.gov.ua/) та на своїх веб-сайтах переліки діючих регуляторних актів, плани підготовки регуляторних актів та інформацію, визначену законодавством про засади державної регуляторної політики.

Також Діна Трачук зауважила, що з метою реалізації вимог вищезазначених законодавчих актів Державна регуляторна служба України за сприянням Державного агентства з питань електронного урядування України розробила Рекомендації для оприлюднення регуляторних відкритих даних, які розміщені на офіційному сайті Державної регуляторної служби України за посиланням:http://www.drs.gov.ua/press-room/rekomendatsiyi-dlya-oprylyudnennya-naboru-danyh-perelik-regulyatornyh-aktiv/ та зазначила, що задля забезпечення прозорості діяльності місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування Сектор Державної регуляторної служби у Хмельницькій області готовий надавати відповідну методологічну підтримку регуляторним органам.

За результатом заходу присутні домовились активізувати співпрацю із Сектором ДРС у Хмельницькій області з метою дотримання норм законодавства у сфері державної регуляторної політики.