На Хмельниччині провели моніторинг оприлюднення планів з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік

09.01.2020

mobile-phone-426559_960_720_0Представники Сектору ДРС у Хмельницькій області провели моніторинг виконання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Хмельницької області вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо дотримання визначених Законом термінів та вимог з планування діяльності по підготовці проектів регуляторних актів на 2020 рік.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» одним з основних принципів державної регуляторної політики є принцип прозорості та врахування громадської думки.

Плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів підлягають оприлюдненню на офіційних сайтах регуляторних органів відповідно до пункту 8 Порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.01.2002 року № 3.

Проведений на основі інформації, оприлюдненої на офіційних веб-сайтах місцевих органів влади (73 регуляторних органи) моніторинг засвідчив про таке.

Із 20 місцевих державних адміністрацій 16 оприлюднили свій план на офіційному веб-сайті. Відсутня інформація щодо оприлюднення планів підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік на веб-сайтах Городоцької, Деражнянської, Теофіпольської та Ізяславської райдержадміністрацій.

Оприлюднили плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік всі міські (міст обласного значення) ради: Хмельницька, Кам`янець-Подільська, Нетішинська, Старокостянтинівська, Славутська та Шепетівська.

На території Хмельницької області станом на початок року створено 47 об`єднаних територіальних громад. На своїх сайтах оприлюднили плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів тільки 5 об`єднаних територіальних громади – це Волочиська, Дунаєвецька, Летичівська, Меджибізька та Нетішинська. Переважна більшість сільських та селищних рад оприлюднили плани з підготовки проектів регуляторних актів на сайтах районних рад та райдержадміністрацій.

За результатами проведеної роботи органам місцевого самоврядування надали роз’яснення, що планування діяльності сільських, селищних, міських, районних у містах, районних та обласних рад з підготовки проектів регуляторних актів здійснюється в рамках підготовки та затвердження планів роботи відповідних рад у порядку, встановленому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та регламентами відповідних рад, з урахуванням вимог частин третьої та четвертої статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».