На Хмельниччині обговорили проблеми та шляхи регулювання лісової галузі

16.06.2017

lisovyj15 червня завідувач Сектору ДРС у Хмельницькій області Діна Трачук провела робочу зустріч із головою Хмельницької обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Віталієм Лісовим.

У ході зустрічі проаналізували існуючі проблеми розвитку лісового господарства області та досягли домовленості щодо подальшої співпраці та проведення консультацій з питань регулювання господарської діяльності у лісовій галузі.

Лісове господарство Хмельницького регіону, поряд з його неоціненим екологічним фактором, суттєво впливає на розвиток економіки, в першу чергу, в сільській місцевості.

На території області функціонують 11 державних підприємств лісового та мисливського господарства, окремі лісгоспи проводять первинну деревообробку.  

Щорічно в цехах переробки деревини переробляється близько 17 тис.кбм. деревини та виготовляється продукції на суму понад 22 млн.грн. Частину деревини, яку не викупили на аукціонах держлісгоспи продають на експорт за конкурентними цінами. Проте, з листопада 2015 року в закон України «Про особливості державного регулювання діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» внесена тимчасова, на 10 років заборона експорту лісоматеріалів необроблених деревних порід , крім сосни, а з 1 січня 2017 року – заборона експорту сосни. Виконання даного закону зобов’язує розвивати внутрішній ринок деревини, що має збільшити надходження коштів на ведення та розвиток лісового господарства.