В Херсоні відбувся вебінар з питань оприлюднення відкритих регуляторних даних

10.06.2019

62256083_1195746733940600_6508165163399512064_n7 червня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі Елла Романенко провела вебінар з питань оприлюднення регуляторних відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, організований Херсонською облержадміністрацією. Захід відбувся за участі представників райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування області.

Учасники вебінару дізналися, які саме регуляторні відкриті дані вони мають розміщувати на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (далі – Веб-портал), отримали інформацію щодо останніх змін у правилах оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних, ознайомилися з рекомендаціями щодо оприлюднення регуляторних відкритих даних.

Під час практичної частини інформаційного заходу, його учасники наочно ознайомились з можливостями онлайн-сервісу формування стандартизованих наборів відкритих даних, який було розроблено проектом «Регуляторна мапа України» в рамках проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» за сприяння Державної регуляторної служби України. Зазначений сервіс можна використовувати для формування стандартизованих наборів «Перелік регуляторних актів» та «План підготовки проектів регуляторних актів».

Довідково: Розпорядники інформації мають розміщувати на Веб-порталі регуляторні акти і їх проекти, переліки регуляторних актів із зазначенням дати набрання чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце їх оприлюднення, та плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів із зазначенням видів і назв проектів, цілей їх прийняття, строків підготовки проектів, найменування органів і підрозділів, відповідальних за розроблення проектів регуляторних актів, дату їх внесення на розгляд регуляторного органу та посилання на місце оприлюднення.

Також, Елла Романенко звернула увагу учасників вебінару, що 5 червня поточного року набули чинності останні зміни до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 2015 р. № 835.

Згідно з цими змінами:

– суттєво розширився Перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних;

– розпорядники інформації мають розмістити на власних офіційних веб-сайтах розпорядчі документи про визначення відповідальних осіб, які відповідають за оприлюднення інформації (постанова КМУ від 17 квітня 2019 р. № 409 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних»);

– впроваджується Щорічна оцінка стану оприлюднення та оновлення відкритих даних на веб-порталі, метою якої є визначення стану виконання розпорядниками інформації вимог Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.

Під дію Порядку підпадають розпорядники інформації, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, територію області, мм. Києва та Севастополя, міста обласного значення.
Розпорядникам інформації, визначеним у пункті 1 Порядку, протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою надіслати Державному агентству з питань електронного урядування заповнену картку оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних за 2018 рік за визначеною формою.

На завершення заходу Елла Романенко зазначила, що задля забезпечення прозорості діяльності органів державної  влади та органів місцевого самоврядування Державна регуляторна служба пропонує готові рішення для виконання вимог законодавства про доступ до публічної інформації розпорядниками у частині регуляторних відкритих даних та надає відповідну методологічну підтримку регуляторним органам, зокрема і за допомогою своїх територіальних підрозділів – Секторів Державної регуляторної служби в областях.