На Херсонщині відбулося навчання з питань реалізації регуляторної політики

08.09.2017

1117 вересня завідувач Сектору ДРС у Херсонській області провела семінар з питань реалізації державної регуляторної політики. Навчання відбулося на базі Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації в рамках курсів підвищення кваліфікації для державних службовців, які працюють на державній службі до одного року в апараті та структурних підрозділах місцевих державних адміністрацій.

В ході семінару для майбутніх управлінців Елла Романенко розкрила питання реалізації Сектором повноважень щодо державної регуляторної політики, політики з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності.

Навчання об’єднало державних службовців різних сфер і напрямків роботи, таких, як освіта, цивільний захист, фінанси, екологія, служба у справах дітей тощо. Тому навчання проводилось у вигляді ділової гри, де учасникам було запропоновано обрати для себе роль представника регуляторного органа, суб’єкта господарювання або громадянина і діяти у змодельованій ситуації, користуючись отриманими знаннями.

Під час заходу його учасники ознайомились с базовими положеннями Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», принципами державної регуляторної політики, визначенням та ознаками регуляторних актів, основними процедурами та алгоритмом здійснення регуляторної діяльності органами влади, проведенням аналізу регуляторного впливу та відстеження результативності регуляторних актів. А також, наочно розібрали передбачені статтею 6 Закону права громадян, суб’єктів господарювання і їх об’єднань, наукових установ та консультативно-дорадчих органів у здійсненні державної регуляторної політики і можливість застосування цих прав на практиці.