На Херсонщині працюють над проектом правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення м. Херсона

06.12.2018

Протягом листопада поточного року представник ДРС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополь Елла Романенко провела серію консультацій з начальником служби екологічно-санітарного контролю та контролю стічних вод підприємств МКП “ВУВКГ М.ХЕРСОНА” Володимиром Присяжнюком та його заступником Іриною Бондар щодо проекту рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення м. Херсона» та його відповідності принципам державної регуляторної політики, визначеним Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Зазначений вище проект рішення було розроблено на підставі статті 13-1 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», т.я. в разі неприйняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про затвердження місцевих правил, застосовуються правила приймання стічних вод, затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, а саме Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 № 316 (далі – Правила приймання № 316).

Елла Романенко звернула увагу представників розробника на те, що місцеві правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення розробляються на підставі та з урахуванням вимог Правил приймання № 316, мають враховувати місцеві особливості приймання та очищення стічних вод та не можуть передбачати обов’язок фізичних чи юридичних осіб щодо отримання будь-яких дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру. А також нагадала, що органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в т.ч і під час затвердження даного проекту.

Під час консультацій також опрацювали аналіз регуляторного впливу до зазначеного проекту відповідно до вимог Методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 (із змінами від 16.12.2015 № 1151).

Так як місцеві правила приймання стічних вод є обов’язковими для юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України, що скидають стічні води до систем централізованого водовідведення або безпосередньо у каналізаційні очисні споруди.

Сектор Державної регуляторної служби у Херсонській області пропонує ознайомитись з проектом рішення виконавчого комітету Херсонської міської ради «Про затвердження Правил приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення м. Херсона» за посиланням http://www.city.kherson.ua/articles/proekti-regulyatornih-aktiv-2 і надати пропозиції та зауваження протягом місяця з дня опублікування у друкованому вигляді, тобто до 23 грудня поточного року за адресою: МКП «ВУВКГ м. Херсона», площа ім. Ю. Тутушкіна, 9,  м. Херсон; тел. (0552) 454752, з 8.00 до 17.00 з понеділка по п’ятницю, субота і неділя – вихідні та на офіційному сайті http://water.kherson.ua/. Пропозиції також можна надавати на електронну адресу Сектору ДРС у Херсонській області ella.nik@ukr.net або за телефоном (095) 48-49-789.