На Херсонщині кількісно і якісно покращилась регуляторна активність органів місцевого самоврядування

13.02.2020

o6x5cp0Аналіз регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування засвідчив підвищення рівня регуляторної активності міських, сільських та селищних рад області на 14 % – з 55 % у 2018 році  до 69 % у 2019 році.

Для отримання пропозицій щодо удосконалення регуляторних актів відповідно до принципів державної регуляторної політики,  від органів місцевого самоврядування Херсонської області протягом 2019 року до ДРС надійшов 231 проект регуляторних актів, у тому числі від: обласної ради – 1 (що становить 0.4 % від загальної кількості проектів); міських рад – 21 (що становить 9 % від загальної кількості проектів); сільських рад – 179 (що становить 78 % від загальної кількості проектів), селищних рад – 30 (що становить 13 % від загальної кількості проектів).

Слід відзначити, що найактивнішими у забезпеченні виконання вимог законодавства про державну регуляторну політику при прийнятті регуляторних актів щодо отримання пропозицій від ДРС у 2019 році були органи місцевого самоврядування Новотроїцького, Білозерського та Нижньосірогозького районів.

Поряд з цим, від місцевих рад Великоолесандрівського, Верхньорогачицького та Високопільського районів до ДРС не надійшло жодного проекту регуляторних актів. Також не подано жодного проекту регуляторного акту від районних рад області.

В цілому, протягом 2019 року на 25% зросла кількість опрацьованих регуляторних актів органів місцевого самоврядування та склала 228 проектів.

За результатами проведеного аналізу на відповідність вимогам законодавства про державну регуляторну політику:

  • залишено без розгляду29 проектів регуляторних актів з причин подання відповідних документів у неповному обсязі та/або їх оформлення з порушенням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності;
  • надано пропозиції з обґрунтованими зауваженнями та висновками щодо удосконалення 164 проектів регуляторних актів, з яких 1 проект (0,4%) був розроблений за відсутності встановлених діючим законодавством України повноважень для його прийняття;
  • відсутні пропозиції щодо удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики – 30 проектів регуляторних актів (13%), тоді як у 2018 році цей показник становив 3,9%.

Із загальної кількості опрацьованих проектів регуляторних актів у звітному періоді органами місцевого самоврядування пропонувалося врегулювати питання щодо :

  • встановлення місцевих податків і зборів193 проектів регуляторних актів (85 %);
  • у сфері реклами 7 проектів регуляторних актів (3 %);
  • пайової участі у розвитку інфраструктури – 4 проекта регуляторних актів (2 %);
  • благоустрою населених пунктів – 11 проектів регуляторних актів (5 %);
  • інші 13 .

Усі 228 проектів регуляторних актів, розроблені органами місцевого самоврядування області, потребували проведення обрахування витрат малого бізнесу на виконання вимог нових регулювань, або так званого М-тесту.

М-тест було здійснено щодо 189 проектів. Тобто, рівень дотримання вимог Методики в частині застосування органами місцевого самоврядування М-тесту склав у  2019 році 83 %, що на 10% більше, ніж у попередньому році.

Отже, результати аналізу показників регуляторної активності органів місцевого самоврядування за 2019 рік свідчать про підвищення рівня дотримання місцевими радами законодавства з питань регуляторної політики, покращення обізнаності посадових осіб в цій сфері в цілому і практичного застосування Методики проведення аналізу регуляторного впливу запланованих регулювань, зокрема.