У Харкові розповіли про участь ДРС у заходах державного нагляду (контролю)

13.09.2018

img_144112 вересня представник Сектору Державної регуляторної служби у Харківській області Світлана Климчук та виконавчий директор Харківського регіонального відділення УСПП, голова Регіональної Ради підприємців у Харківській області Едуард Набока обговорили порядки участі Державної регуляторної служби України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі у заходах державного нагляду (контролю), які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 388, і проводяться відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (від 05.04.2007 р. № 877-V).

img_1444Зокрема, розглядались умови участі уповноважених представників ДРС у заході державного нагляду (контролю) і підстави для відмови суб’єкту господарювання від участі ДРС у заході державного нагляду (контролю), обов’язки та права уповноважених представників ДРС під час участі у заходах державного нагляду (контролю).

Світлана Климчук зазначила, що під час перевірок ДРС виявляє та попереджає порушення вимог законодавства органами державного нагляду (контролю) та вживає заходи реагування за фактами виявлення таких порушень. У свою чергу Мінекономрозвитку бере участь у перевірках ДРС та заходах державного нагляду (контролю) з метою виявлення проблемних питань і недоліків, що виникають під час проведення таких перевірок та заходів, узагальнення їх результатів.

Едуард Набока визнав за необхідне довести зазначену інформацію до відома членів УСПП у Харківській області та Регіональної Ради підприємців у Харківській області та висловив думку щодо необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед представників МСБ щодо активізації залучення ДРС до заходів державного нагляду (контролю).

Нагадаємо, у разі виявлення фактів вчинення посадовими особами органу (органів) державного нагляду (контролю) під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) адміністративних правопорушень, передбачених статтями 166-21 та/або 188-45 Кодексу України про адміністративні правопорушення, уповноважені представники ДРС складають протоколи про адміністративні правопорушення.