До фахівців Сектору Державної регуляторної служби у м. Києві звернувся представник юридичної особи за роз’ясненням стосовно змін у сфері регулювання пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Києва

13.01.2021

regulation-1080x675На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у м. Києві Павло Котов надав фахову консультацію представнику юридичної особи, який звернувся за роз’ясненням стосовно змін у сфері регулювання пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Києва.

Як зазначив представник ДРС, свого часу на виконання вимог статті 40 Закону України від 17 лютого 2011 року №3038-УІ «Про регулювання містобудівної діяльності» органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону затверджували порядки залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, а також укладали договори про пайову участь, невід’ємною частиною якого був розрахунок величини пайової участі.

Також фахівець звернув увагу представника юридичної особи на те, що Законом України від 20.09.2019 року №132-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» було виключено статтю 40 Закону №3038, зокрема повністю скасовано пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту з 1 січня 2020 року.

Павло Котов також зазначив, що Законом №132, органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, матеріальних або нематеріальних активів, у тому числі здійснення будівництва об’єктів.

За таких обставин, зазначене регулювання містить ознаки невідповідності вимогам чинного законодавства та суперечить принципам державної регуляторної політики.

З метою дотримання принципів державної регуляторної політики Державна регуляторна служба направляла лист до Київської міської ради з пропозицією про необхідність скасування затвердження Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Києва.