Дві третини ОМС Кіровоградщини не публікують чинні регуляторні акти

22.02.2021

Сектором ДРС у Кіровоградській області проведено моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатами моніторингу виявлено, що 35 з 54 органів місцевого самоврядування Кіровоградської області (обласна, 4 районні та 49 місцевих рад) не публікують прийняті ними чинні регуляторні акти.

31 ОМС (58%) не оприлюднив на веб-сайтах плани з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, що не дає змоги суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності в поточному році.

29 ОМС (54%) не оприлюднюють проекти регуляторних актів з метою залучення фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань для надання зауважень і пропозицій.

Разом з тим 9 ОМС Кіровоградщини (17%) не мають офіційних веб-сайтів, а 13 органів місцевого самоврядування (24 %), які мають офіційні сайти, не публікують на них інформацію про свою регуляторну діяльність.

Також зазначимо, що інформаційне наповнення органами місцевого самоврядування розділів про регуляторну діяльність часто відбувається без дотримання чіткої та логічної моделі, а оновлення інформації відбувається несвоєчасно та безсистемно.

Кіровоград

Нагадуємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», як й інші регуляторні органи.

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також перелік чинних регуляторних актів.

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення принципів передбачуваності та прозорості діяльності суб’єктів владних повноважень перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі Кіровоградську область.