ДРС вимагає від Держпраці у Харківській області усунути виявлені порушення

25.02.2021

Головне управління Держпраці у Харківській області порушило вимоги ч.1 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» під час проведення позапланової перевірки суб’єкта господарювання за фактами, які вже були підставою для проведення такої перевірки.

Це було встановлено комісією Державної регуляторної служби під час проведення позапланової перевірки Головного управління Держпраці, яка була призначена за скаргою суб’єкта господарювання до ДРС.

За результатами перевірки комісія ДРС склала акт та направила обов’язкове для розгляду подання про усунення порушення.

perevirkaКрім того, комісія звернула увагу представників Держпраці на те, що форма акту, складеного за результатами перевірки суб’єкта господарювання, не відповідає Методиці розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 р. № 342.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» ДРС здійснює перевірки додержання контролюючими органами вимог цього Закону.

Зокрема, ДРС проводить позапланові перевірки контролюючих органів на підставі звернень суб’єктів господарювання щодо порушення органами державного нагляду (контролю) вимог Закону.