На Донеччині провели моніторинг офіційних сайтів органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади щодо висвітлення інформації про реалізацію ними регуляторної політики

11.10.2018

articleimage_121814Працівники Сектору ДРС у Донецькій області провели моніторинг офіційних сайтів органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади щодо висвітлення інформації про реалізацію ними регуляторної політики.

За результатами проведеного моніторингу виявлено, що органи місцевого самоврядування, а саме: обласна, районні, міські ради мають власні офіційні веб – сайти у співвідношенні 87%, ОТГ- 100 %, органи виконавчої влади (ОДА, РДА) мають у співвідношенні 83 % до загальної кількості. 

У сільських та селищних рад кількість функціонуючих офіційних веб-сайтів у відсотковому співвідношенні складає лише 1 %. Наявність на веб-сайтах органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади розділу «Регуляторна політика» або «Регуляторна діяльність» – 100%.

Слід зазначити, що не зважаючи на те що всі створені офіційні веб-сайти містять розділ «Регуляторна політика» та необхідні підрозділи, в яких відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» повинна публікуватися інформація про планування регулярної діяльності; повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів, проекти регуляторних актів та розроблені до них аналізи регуляторного впливу; звіти про відстеження результативності регуляторних актів; перелік діючих регуляторних актів, інформація про здійснення регуляторної діяльності розміщується не у повному обсязі.

Сектором ДРС у Донецькій області вживатимуться заходи щодо можливості усунення зазначених недоліків органів влади та місцевого самоврядування в межах наданих повноважень