На Дніпропетровщині працюють над регламентами центрів надання адміністративних послуг

06.08.2020

space-desk-office-hero-7065Рішення органів місцевого самоврядування “Про затвердження Регламентів центрів надання адміністративних послуг” є регуляторними актами, а їх прийняття потребує проходження регуляторної процедури, визначеної Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” від 11.09.2003  № 1160-IV.

Відповідно до статті 34 Закону № 1160 кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до сільської, селищної, міської, районної у місті ради, подається до відповідальної постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 цього Закону.

Відповідальна постійна комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до уповноваженого органу для підготовки у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики.

Таким чином, протягом І півріччя цього року 8 діючих та новостворених ОТГ Дніпропетровської області направили свої проекти рішень “Про затвердження Регламентів центрів надання адміністративних послуг” до Державної регуляторної служби України для отримання пропозицій щодо їх удосконалення.

Під час розробки цих проектів регуляторних актів, розробники постійно отримували методичну допомогу, яка надавалась спільними зусиллями представників Сектору ДРС у Дніпропетровській області та Департаменту економічного розвитку Дніпропетровській ОДА.

В результаті такої співпраці, 8 ОТГ Дніпропетровщині розробили якісні регуляторні акти, якими визначені порядок організації роботи центрів надання адміністративних послуг, порядок дій адміністраторів центрів та їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг.

Нагадаємо, що на Дніпропетровщині діють 60 Центрів надання адміністративних послуг. Заплановано відкриття ще 20 сучасних ЦНАПів, тож чекаємо на нові проекти їх Регламентів.