На Дніпропетровщині обговорили стан реалізації регуляторної політики

12.06.2020

pexels-photo-3183153Днями на Дніпропетровщині, за ініціативою Дніпропетровської ОДА, відбулась нарада радника Голови Дніпропетровської ОДА та представника ДРС у Дніпропетровській області Катерини Грек.

Метою зустрічі було обговорення стану реалізації регуляторної політики в регіоні, а також напрямків дозвільної системи та ліцензування, державного нагляду (контролю).

На початку наради представниця ДРС нагадала про повноваження Державної регуляторної служби України та методи їх реалізації, доповіла про стан якості здійснення органами місцевого самоврядування Дніпропетровщини регуляторної політики та розповіла про взаємодію розробників регуляторних актів та ДРС в умовах карантину.

У ході обговорення також було зауважено, що за останні роки стан реалізації держаної регуляторної політики органами місцевого самоврядування в регіоні значно покращився, про що свідчить збільшення кількості проектів регуляторних актів, які надходять до ДРС для отримання пропозицій щодо їх удосконалення. Натомість, участь інших учасників регуляторного процесу, зокрема, суб’єктів господарювання та громадян, в загальному співвідношенні, залишається низькою. Останні рідко використовують свої права, надані статтею 6 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” саме на етапі створення регуляторних актів, а починають діяти тоді, коли регуляторні акта вже прийняті, а їх скасування, в більшості випадків, можливо тільки у судовому порядку.

Окремою темою спілкування були розгляд проблемних питань державного нагляду (контролю), дозвільної системи та ліцензування у сфері господарської діяльності.

Так, представниця Сектору ДРС розповіла про перевірки контролюючих органів, які можуть здійснюватись ДРС за скаргами суб’єктів господарської діяльності, та про перевірки, які здійснюють контролюючі органи, які порушення найчастіше допускають контролюючі органи під час здійснення заходів нагляду (контролю) та про наслідки таких порушень. Актуальним в даній розмові стало обговорення сталої судової практики щодо скасування судами актів, постанов та розпоряджень, складених за результатами проведених перевірок суб’єктів всупереч вимогам Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”. В даному випадку, кількість судових проваджень по таким справам, свідчить про активність суб’єктів господарської діяльності та вчасне використання своїх прав. ДРС завжди підтримує суб’єктів господарювання, у разі порушення контролюючими органами та органами ліцензування їхніх прав, бере участь, в якості третьої особи у судових розглядах таких справ.

По закінченню наради, представники Дніпропетровської ОДА та ДРС у Дніпропетровській області домовились про подальшу співпрацю та взаємодію, відновлення проведення методичних заходів для ОМС, у разі можливості.