Бізнесменам столиці пропонують долучитись до підготовки пропозицій до запланованого Київською міською радою регулювання у сфері проведення інвестиційних конкурсів

05.06.2020

pexels-photo-3183199Сектор Державної регуляторної служби у місті Києві пропонує бізнесменам столиці долучитись до підготовки пропозицій та зауважень до запланованого Київською міською радою регулювання у сфері проведення інвестиційних конкурсів, яке зараз знаходяться на розгляді у ДРС.

Під час розгляду проекту рішення Сектором встановлено, що надісланий проект Положення про порядок проведення інвестиційних конкурсів у місті Києві визначає порядок організації, проведення інвестиційних конкурсів, укладення договорів щодо залучення інвестицій у розвиток міста Києва.

Однак, загальні правові, економічні та соціальні умови інвестиційної діяльності на території України визначені законодавством про інвестиційну діяльність, які спрямовані на забезпечення рівного захисту прав, інтересів і майна суб’єктів інвестиційної діяльності незалежно від форм власності, а також на ефективне інвестування економіки України, розвитку міжнародного економічного співробітництва та інтеграції.

Зокрема,відносини, що виникають при здійсненні інвестиційної діяльності в Україні регулюються законодавством про інвестиційну діяльність, іншими законодавчими актами України, а основним правовим документом, який регулює взаємовідносини між суб’єктами інвестиційної діяльності, є договір (угода).

Водночас, законодавством про інвестиційну діяльність визначено, що місцеве інвестування та підтримка реалізації інвестиційних проектів за рахунок коштів місцевого бюджету та/або кредитів (позик), залучених під місцеві гарантії, здійснюються в порядку, встановленому органами місцевого самоврядування, відповідно до вимог бюджетного законодавства.

Так, на сьогодні існує проблема, яка полягає у відсутності правового механізму вирішення питання щодо процедури проведення інвестиційних конкурсів органами місцевого самоврядування Законом про інвестиційну діяльність визначено, що інвестор самостійно визначає цілі, напрями, види й обсяги інвестицій, залучає для їх реалізації на договірній основі будь-яких учасників інвестиційної діяльності, у тому числі шляхом організації конкурсів і торгів, але не визначено спосіб, підстави та порядок їх здійснення.

Органи місцевого самоврядування у межах своїх повноважень можуть здійснювати регулювання інвестиційної діяльності на своїй території, в тому числі шляхом погодження питань про створення виробничих і соціальних об’єктів, використання природних ресурсів суб’єктами інвестиційної діяльності.

Оскільки, питання проведення інвестиційних конкурсів на законодавчому рівні не врегульовані, у Київської міської ради відсутні правові підстави для розробки та прийняття проекту рішення про затвердження Положення про порядок проведення інвестиційних конкурсів у місті Києві.

Таким чином, розробником не дотримані вимоги частини третьої статті 24 «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до якої органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України.

Пропозицій та зауваження пропонуємо направляти до 15.05.2020 на електронну адресу Сектору Державної регуляторної служби у м. Києві: kiev_drs@ukr.net.

З проектом рішення можна ознайомитись на сайті Державної регуляторної служби України у розділі «Територіальні органи»: http://www.drs.gov.ua/regional/