У Чернівцях врахували позицію ДРС під час підготовки проектів регуляторних актів Чернівецької міської ради про оренду комунального майна

13.04.2018

44Під час зустрічі завідувача Сектору ДРС у Чернівецькій області Ніни Порайко із заступником голови Чернівецької міської ради Володимиром Сердюком та головами фракцій міської ради, яка відбулася 12 квітня 2018 року, розглядалися питання винесення на чергову сесію проектів регуляторних актів.

Присутні заслухали думку представника ДРС стосовно тих проектів регуляторних актів, які надходили на розгляд служби, зокрема про оренду комунального майна та невід’ємних його поліпшень.

Окремо представниками депутатських фракцій наголошувалось на внесенні до проекту регуляторного акту змін щодо проведення електронного аукціону в процедурі оренди комунального майна. Необхідність та важливість запровадження електронного аукціону спростить для суб’єктів господарювання процедуру оренди комунального майна, буде усунутий людський фактор в проведенні конкурсів, що знизить корупційні ризики при наданні привабливого для провадження підприємницької діяльності комунального майна, знімиться зайва зарегульованість процедури проведення аукціону оренди майна та буде більш ефективно використовуватися майно громади, наповнюючи бюджет міста.

Голови депутатських фракцій міської ради погодилися із позицією Служби щодо законодавчої неврегульованості питання про невід’ємні поліпшення комунального майна та наслідків, які виникають при малій приватизації такого майна. Однак, заступник директора Департаменту економіки Тетяна Шпак наголосила, що на даний час набрав чинності Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна», де частково визначаються такі терміни як невід’ємне поліпшення майна та правові наслідки таких поліпшень.

За результатами зустрічі присутні погодилися щодо необхідності чіткого дотримання законодавства, зокрема регуляторного, та домовились про подальшу співпрацю міської ради із Сектором Державної регуляторної служби у Чернівецькій області.