У Чернівцях працювали над поліпшенням процедури видачі документів дозвільного характеру

01.07.2019

1Питання і проблеми видачі документів дозвільного характеру через ЦНАПи стали темою обговорення завідувача Сектору Державної регуляторної служби у Чернівецькій області Ніни Порайко з представниками Центру з надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради 1 липня 2019 року.

Обговорювали питання наявності дозвільних органів, які порушують вимоги Закону України «Про дозвільну систему», зокрема порушують строки видачі документів дозвільного характеру, не готують інформаційні та технологічні картки на кожну послугу.

Таке недотримання вимог законодавства ускладнює суб’єктам господарювання отримання дозволів, їх переоформлення та анулювання.

Представник ЦНАП зауважив, що на даний час спостерігається зменшення кількості скарг підприємців на дії дозвільних органів. Можливе порушення строків видачі документів дозвільного характеру лише в разі прийняття рішень на засіданнях місцевих рад, коли не завжди депутатський корпус встигає розглянути зазначені питання вчасно.

Також під час обговорення розглядалася можливість проведення спільного заходу Сектору ДРС у Чернівецькій області, ЦНАПу та облдержадміністрації за участі всіх дозвільних органів області для вивчення і вирішення неузгоджених питань.

Результатом зустрічі стало розуміння проблем, які виникають у дозвільних органів, адміністраторів та суб’єктів господарювання, зокрема, низька поінформованість зацікавлених осіб, відсутність чітких роз’яснень уповноважених органів влади та відповідних центральних органів влади в поточних змінах законодавства та інших актуальних питаннях.