На Буковині відбувся семінар з питань реалізації регуляторної політики

13.09.2019

future-business12 вересня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернівецькій області Ніною Порайко провела практичний семінар для посадових осіб міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад щодо аналізу проектів регуляторних актів, наданих органами місцевого самоврядування до Державної регуляторної служби для надання пропозицій і зауважень, та щодо реалізації норм та практичного застосування Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Представник ДРС висвітлила питання виконання вимог регуляторного законодавства в цілому та принципів доцільності та відкритості при прийнятті нормативно-правових документів органами місцевого самоврядування, актуальності залучення суб’єктів господарювання до участі в регуляторній діяльності та безумовної реалізації вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1151.

Присутні обговорювали типові помилки при розробці проектів регуляторних актів, зокрема, при підготовці проектів по затвердження ставок місцевих податків та зборів, пайової участі забудовників у розвитку інфраструктури населеного пункту та інших нормативно-правових актів.

Окремо Ніна Порайко наголосила на виконанні регуляторного законодавства в частині планування регуляторної діяльності, зокрема, нагадала про терміни та необхідність затвердження планів з регуляторної діяльності.

Також йшлося про підготовку, результати застосування звітів про відстеження результативності регуляторних актів.

Крім того, обговорили питання необхідності доступу і наповнення порталу відкритих даних. Ніна Порайко поінформувала, що інформація, визначена законодавством про засади регуляторної політики, відноситься до переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню розпорядниками інформації у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua.