На Буковині провели моніторинг веб-сайтів органів влади щодо інформування громадськості про регуляторну політику

07.11.2018

articleimage_121814Завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернівецькій області Ніна Порайко моніторинг веб-сайтів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо інформування громадськості про здійснення регуляторної діяльності. На Буковині 190 регуляторних органів.

За результатами аналізу виявлено, що обласна та міські ради мають власні офіційні веб-сайти. У всіх районних рад наявні функціонуючі офіційні веб-сайти, сільським радам у 2015 році була надана в користування платформа, на основі якої для кожної сільської ради відкрита сторінка на сайті gromady.cv.ua/

Однак, регулярно користуються відповідними сайтами 18% сільських рад, 100% – селищних та 82% – ОТГ.

Обласна та міські ради (Чернівецька і Новодністровська) мають розділ, в якому вони розміщують інформацію про регуляторну діяльність, в свою чергу лише у Новодністровської міської ради такий розділ розташований на головній сторінці.

Із 11 районних рад лише Вижницька районна рада має розділ з регуляторної політики, що становить менше 10% від всіх районних рад.

Краща ситуація склалася в об’єднаних територіальних громадах: на момент проведення моніторингу із 28 діючих ОТГ 5 не мають офіційного веб-сайту, а із 23 у 6 ОТГ наявний розділ «Регуляторна політика», що складає більше 25% від всіх ОТГ.

Чернівецька обласна державна адміністрація та 11 районних державних адміністрацій Чернівецької області мають власні веб-сайти. Однак, у Новоселицькій РДА відсутній розділ «Регуляторна діяльність». Слід зауважити, що наповнення та функціонування даного веб-сайту ведеться на досить низькому рівні.

Серед інших 10 райдержадміністрацій у 80% розділ «Регуляторна політика/діяльність» розташований на головній сторінці та мають тематичні підрозділи для висвітлення інформації про плани підготовки проектів регуляторних актів; повідомлень про оприлюднення проектів регуляторних актів, самі проекти та аналізи їх регуляторного впливу; звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів; прийняті регуляторні акти мають тільки 50 % регуляторних органів (ОДА та РДА).

Проте, не всі тематичні підрозділи наповнюються актуальною інформацією, яка передбачена Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Інформацію, визначену законодавством про засади державної регуляторної політики, переліки регуляторних актів із зазначенням дати набрання чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце їх оприлюднення регуляторні органи, у тому числі органи місцевого самоврядування,  зобов’язані оприлюднювати і регулярно оновлювати на своїх веб-сайтах.