На Буковині представники ДРС надали консультацію фахівцям Центру розвитку місцевого самоврядування у Чернівецькій області та наголосили на важливості оприлюднення інформації з регуляторної діяльності на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних

13.01.2021

CU-Blog-Self-regulation-of-the-Centers-of-Economic-Activity-Photo-3На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернівецькій області Ніна Порайко надала консультації керівнику Центру розвитку місцевого самоврядування у Чернівецькій області Тетяні Татарчук.  Також фахівці обговорили питання щодо організації практичних занять із представниками об’єднаних територіальних громад області із підготовки аналізу регуляторного впливу з М-тестом до проектів регуляторних актів.

Завідувач Сектору підкреслила, що проведення індивідуальних консультацій є більш ефективним та дієвим заходом для залучення об’єднаних територіальних громад до розробки, планування, оприлюднення та прийняття регуляторних актів, які належать до повноважень сільських, селищних і міських рад. Однак зауважила, що для організації роботи, особливо із новоствореними громадами, необхідно спочатку провести загальне онлайн-навчання.

Фахівець ДРС охарактеризувала найбільш типові помилки, яких припускаються регуляторні органи під час здійснення регуляторної діяльності. Для уникнення відповідних помилок Ніна Порайко розробила примірний проект рішення щодо місцевих податків і зборів, який Центр розвитку місцевого самоврядування надасть громадам як зразок.

Також представниця ДРС підкреслила важливість оприлюднення регуляторних актів, планів з регуляторної діяльності на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (https://data.gov.ua) та ознайомила з Рекомендаціями, розміщеними на сайті ДРС.