На Буковині працювали над регуляторними актами

11.04.2019

biznes-analitika9 квітня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернівецькій області Ніна Порайко провела робочу зустріч з секретарем Ставчанської сільської об’єднаної територіальної громади Кіцманського району Чернівецької області.

В ході зустрічі опрацьовували порядок розробки проектів рішень «Про затвердження Правил благоустрою на території населених пунктів Ставчанської сільської ради», «Про затвердження Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення літніх торгових майданчиків і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території Ставчанської сільської ради» та «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Ставчанської сільської ради на 2020 рік».

Ніна Порайко роз’яснила вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та надала практичну допомогу в підготовці аналізу регуляторного впливу з М-тестом до вищезазначених проектів рішень. Разом із фахівцем об’єднаної громади вивчили покроковий інструментарій прийняття проектів рішень із ознаками регуляторних.

Також вона звернула увагу на необхідності неухильного дотримання вимог статті 34 Закону та наголосила на необхідності підготовки звітів про відстеження результативності регуляторного акту відповідно до Методики проведення аналізу регуляторного впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження Методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151.

Окремо обговорили, що відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 (із змінами), визначено перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню всіма розпорядниками інформації. До переліку відносяться також проекти рішень, що підлягають обговоренню, та переліки регуляторних актів із зазначенням дати набрання чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце їх оприлюднення.

В ході зустрічі домовились про підготовку проекту регуляторного акта щодо встановлення місцевих податків і зборів, як нагального, та подальшої співпраці Ставчанської ОТГ з Сектором ДРС у Чернівецькій області з основних напрямків делегованих повноважень, зокрема, підготовки проекту рішення встановлення Правил благоустрою на території населених пунктів об’єднаної громади.