На Чернігівщині проаналізували рівень оприлюднення регуляторних відкритих даних

21.05.2020

3e75d3aca9073af0Працівники Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області провели моніторинг оприлюднення відкритих регуляторних даних розпорядниками публічної інформації Чернігівської області на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Відповідно до вимог Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (із змінами) всі розпорядники публічної інформації повинні оприлюднювати в формі відкритих даних переліки діючих регуляторних актів із зазначенням дати набрання чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце їх оприлюднення, плани підготовки регуляторних актів, а також проекти рішень, що підлягають обговоренню.

За результатами проведеного моніторингу встановлено, що на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних зареєстровані обласна державна адміністрація, 11 районних державних адміністрацій (50% до загальної кількості РДА) та 34 органів місцевого самоврядування (12,6% до загальної кількості ОМС), зокрема, обласна рада, 5 районних рад, 12 міських рад та їх виконкомів, 6 селищних рад та 10 сільських рад.

Рівень оприлюднення регуляторних відкритих даних органами місцевого самоврядування області склав лише 4%. Дані оприлюднили 11 ОМС: 1 районна рада, 3 виконкоми, 4 селищні ради та 3 сільські ради.

Набори регуляторних даних «План підготовки регуляторних актів» оприлюднили 15 розпорядників, «Переліки діючих регуляторних актів» – 12 розпорядників.

Із районних державних адміністрацій частково оприлюднили дані 6 РДА (27,3% до загальної кількості РДА). Оприлюднення зазначених наборів даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних дозволить здійснювати ефективний обмін інформацією про регуляторну діяльність між розпорядниками та користувачами даних. Нагадуємо, що із рекомендаціями для оприлюднення регуляторних відкритих даних можна ознайомитися на сайті ДРС.