На Чернігівщині керівникам ОМС презентували звіт ДРС, а також розповіли про регуляторну діяльність та необхідність оприлюднення відкритих даних

15.03.2019

54799843_1886379431473837_6528802060349997056_n14 березня працівники Державної регуляторної служби у Чернігівській області провели навчальний семінар для працівників апаратів виконкомів рад органів місцевого самоврядування регіону на тему «Особливості здійснення регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування».

Захід відбувся на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій в рамках проведення навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації.

У першій частині семінару присутніх ознайомили з даними, викладеними в аналітичному звіті Державної регуляторної служби України за 2018 рік. Зокрема, завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко зазначив, що  у 2018 році Державна регуляторна служба України зберегла для бізнесу майже  43,5 млрд. грн. шляхом відмови у погодженні проектів регуляторних актів, які передбачали зайве регулювання та додаткові витрати для бізнесу, а Чернігівщина, вже другий рік поспіль, посідає перше місце у Рейтингу дотримання МОВВ вимог та принципів державної регуляторної політики.

54393312_433149780762688_4006001943569760256_nУ другій частині заходу учасникам було запропоновано пройти експрес-тест з метою визначення наявного рівня обізнаності з питань здійснення регуляторної діяльності органами місцевого самоврядування.

У ході навчання особливу увагу було приділено розгляду питань: яким чином визначається належність проекту рішення до категорії регуляторних актів; що потрібно врахувати та передбачити при здійсненні планування регуляторної діяльності; на що необхідно звертати увагу при розробці проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу до нього; що містить експертний висновок відповідальної постійної комісії щодо регуляторного впливу розробленого проекту регуляторного акта; якими є вимоги регуляторного законодавства щодо оприлюднення проектів регуляторних актів; чи є обов’язковим отримання від уповноваженого органу пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів; яким чином  проводиться відстеження результативності дії регуляторних актів.

Окремим блоком заходу було висвітлення питань з оприлюднення відкритих даних, зокрема, інформації, передбаченої Законом України «Про засади державної регуляторної  політики у сфері господарської діяльності», на Єдиному державному порталі відкритих даних data.gov.ua з використанням онлайн – сервісу «OpenDataПублікатор» https://opendata.in.ua/publisher, що розроблений ДРС в рамках ініціативи «Регуляторна мапа України».

За результатом заходу присутні домовились активізувати співпрацю з Сектором Державної регуляторної служби у Чернігівській області з метою безумовного дотримання вимог законодавства у сфері державної регуляторної політики.