У Черкасах відбувся юридичний практикум, під час якого обговорили механізм захисту прав підприємців при проведенні перевірок

14.03.2019

cherkasy14 березня  у Черкаській Торгово-промисловій палаті відбувся юридичний практикум, присвячений питанням завершення мораторію на перевірки та проведенню заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності у 2019 році «Превентивні засоби захисту від контролюючих органів у 2019 році».

Захід відбувся за участі представників бізнесу, Державної регуляторної служби у Черкаській області, юридичної компанії «Dictum», Черкаської ТПП.

cherkasy-1В першій частині заходу завідувач Сектору ДРС у Черкаські області Олена Шухтіна розповіла підприємцям про сферу дії Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», визначені цим законом основні принципи і порядок здійснення перевірок, повноваження контролюючих органів, права та обов’язки суб’єктів господарювання в ході контрольних заходів. Також, йшлося про реформування системи державного нагляду (контролю), застосування ризик-орієнтованого підходу під час здійснення контролю, уніфіковані форми актів та запровадження пілотного модуля Інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (АІС ДНК)

Олена Шухтіна звернула увагу підприємців на статтю 10 Закону, якою визначено права суб’єктів господарювання під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), а також поінформувала про способи оскарження рішень та дій контролюючих органів під час здійснення перевірок.

Наприкінці Олена Шухтіна презентувала результати діяльності Державної регуляторної служби України у 2018 році та пріоритети її роботи на 2019 рік.

У другій частині заходу підприємці мали можливість поспілкуватися з представниками юридичної компанії «Dictum» з практичних питань перевірки бізнесу органами ДФС, ДСНС, та Держпродспоживслужби.