У Черкасах розробникам регуляторних актів розповіли про механізми реалізації регуляторної політики

11.09.2019

Черкаси 211 вересня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Черкаській області Олена Шухтіна провела семінар для секретарів сільських, селищних, міських рад області на тему «Особливості прийняття регуляторних актів органами місцевого самоврядування».

У ході семінару детально розглянули принципи державної регуляторної політики, етапи регуляторної процедури, обговорили права та форми участі громадськості у регуляторному процесі.

Завідувач Сектору зосередила увагу учасників на повноваженнях органів місцевого самоврядування в частині прийняття регуляторних актів.

Черкаси 1Крім того, представник ДРС поінформувала, що інформація, визначена законодавством про засади регуляторної політики, відноситься до переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню розпорядниками інформації у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua.

Олена Шухтіна ознайомила з можливостями онлайн-сервісу формування стандартизованих наборів відкритих даних, який було розроблено проектом «Регуляторна мапа України» в рамках проекту «Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» за сприяння Державної регуляторної служби України. Зазначений сервіс можна використовувати для формування стандартизованих наборів «Перелік регуляторних актів» та «План підготовки проектів регуляторних актів».

Учасники заходу отримали фахові консультації з питань реалізації державної регуляторної політики, зокрема дотримання принципів державної регуляторної політики, використання сучасних регуляторних інструментів оцінки регуляторного впливу, визначення шляхів залучення громадськості до обговорення проектів регуляторних актів та розрахунку М-тесту, а також оприлюднення регуляторних відкритих даних.