На Черкащині працювали над попередженням зайвих регулювань у сфері земельних відносин та розміщення тимчасових споруд

17.07.2020

macbook-apple-imac-computer-39284 (1)Днями завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Черкаській області Олена Шухтіна  провела онлайн консультацію для працівників Червонослобідської об’єднаної територіальної громади.

Учасники розглянули проекти рішень Червонослобідської сільської ради «Про затвердження Положення про демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд», «Про затвердження порядку проведення конкурсу на оренду комунального майна». 

За результатами розгляду, представниця ДРС, в рамках наданих повноважень, надала роз’яснення щодо невідповідності проектів регуляторних актів вимогам чинного законодавства, створення ними додаткових перешкод для ведення бізнесу,  а також дублювання діючих регуляторних актів вищої юридичної сили.

На підставі моніторингу, проведеного Сектором, в регіоні спостерігаються непоодинокі випадки з боку органів місцевого самоврядування запроваджувати регулювання правовідносин у випадках, прямо не передбачених Конституцією або законами України. Розробка та запровадження таких регулювань найбільш поширені в сфері земельних відносин, управління комунальною власністю, розміщення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності.

З метою запобігання зайвих регулювань господарської діяльності Сектором на постійній основі здійснюється моніторинг офіційних веб-сайтів регуляторних органів області та проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота із зазначених питань.

За результатами заходу досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці Червонослобідської об’єднаної територіальної громади з Сектором ДРС у Черкаській області на стадії підготовки проектів регуляторних актів з метою отримання фахової методичної допомоги та забезпечення дотримання принципів державної регуляторної політики під час здійснення регуляторної діяльності Червонослобідською ОТГ.