На Черкащині обговорили потребу переглянути діючі регуляторні акти

05.06.2020

pexels-photo-2255024 червня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Черкаській області Олена Шухтіна провела онлайн консультацію з представниками Михайлівської ОТГ щодо проведення перегляду діючих регуляторних актів.

Було обговорено механізм проведення перегляду діючих регуляторних актів. Представниця ДРС поінформувала, що відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» перегляд здійснюється, серед іншого, на підставі аналізу звіту про відстеження результативності регуляторного акта.  У разі виявлення діючих регуляторних актів, які не відповідають вимогам актів вищої юридичної сили, необхідно прийняти рішення щодо внесення змін до діючого регуляторного акта або визнання таким, що втратив чинність  діючий регуляторний акт.

Крім цього, завідувач Сектору довела до відома роз’яснення ДРС стосовно застосування вимог Закону України  «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» під час прийняття рішень органами місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків і зборів. Так, Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», серед іншого, змінені строки прийняття та оприлюднення рішень про встановлення податків та/або зборів та визначено, що у рішенні про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також податкових пільг з їх сплати може не визначатися  термін його дії. У такому випадку рішення буде чинним до прийняття нового рішення. 

Окремо обговорили необхідність розміщення на Порталі відкритих даних актуальної інформації щодо діючих регуляторних актів.