На Черкащині навчались проводити відстеження результативності регуляторних актів

27.05.2020

pexels-photo-705792Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», крім визначення загальних принципів державної регуляторної політики та правил розробки і прийняття регуляторних актів, передбачає обов’язкове відстеження результативності регуляторних актів.  Про це йшлося під час консультацій, проведених завідувачем Сектору ДРС у Черкаській області з фахівцями Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади.

Зокрема, учасники консультацій обговорили механізм проведення базового відстеження результативності регуляторного акта – рішення Тальнівської міської ради Черкаської області  «Про місцеві податки та збори».

Завідувач Сектору ДРС у Черкаській області Олена Шухтіна зазначила, що відстеження результативності регуляторного акта є важливим та логічним елементом «зворотного зв’язку» між розробником та тими, кого стосується регулювання. На підставі відстеження планових показників результативності регуляторного акта здійснюється систематичний аналіз прийнятих регулювань з метою визначення ефективності та доцільності впровадженого регулювання.

Увагу представників регуляторного органу було акцентовано на тому, що у процесі відстеження встановлюється кількісне та якісне значення для кожного показника результативності, визначеного під час проведення аналізу впливу регуляторного акта.

За результатами отриманих консультацій, фахівці Тальнівської ОТГ проведуть базове відстеження результативності рішення Тальнівської міської ради Черкаської області  «Про місцеві податки та збори», результати якого будуть оприлюднені згідно вимог чинного законодавства.