Дотримання норм регуляторного законодавства дозволить уникнути запровадження зайвого регулювання на Черкащині

04.07.2018

7807237eebe8cb29120577964dabf7634 липня завідувач Сектору ДРС у Черкаській області Олена Шухтіна провела консультації з фахівцями сектору економічного розвитку та інвестицій Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади.  

Під час заходу розглядався проект рішення Тальнівської ОТГ щодо порядку розміщення телекомунікаційних мереж на об’єктах нерухомого майна комунальної власності територіальної громади.

Завідувачем Сектору було зазначено, що відповідно до Закону України «Про телекомунікації» взаємодія операторів телекомунікацій, зокрема, і з органами місцевого самоврядування стосовно отримання ними телекомунікаційних послуг здійснюється на договірних засадах відповідно до законодавства України. Крім того, Законом України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» визначені правові, економічні та організаційні засади забезпечення доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі для розташування технічних засобів телекомунікацій з метою забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні та встановлені повноваження органів державної влади, органів місцевого самоврядування, визначені права та обов’язки осіб, які беруть участь у таких господарських відносинах.

Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації від 10.04.2018  № 203 затверджено Методику визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку.

Отже, на сьогоднішній день, у органів місцевого самоврядування відсутні повноваження щодо затвердження положень щодо порядку розміщення телекомунікаційних мереж на об’єктах нерухомого майна комунальної власності.

Завідувач Сектору наголосила, що дотримання норм діючого законодавства, зокрема, і регуляторного, дозволить уникнути запровадження зайвого регулювання в регіоні.