88% ОМС Житомирщини не опублікували плани регуляторної діяльності на 2021 рік

17.02.2021

Сектором ДРС у Житомирській області проведено моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатами моніторингу виявлено, що 63 з 71 ОМС Житомирщини (88,7%) не оприлюднили на веб-сайтах плани з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, що не дає змоги суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності в поточному році.

В той же час, 54 ОМС (76,1%) не публікують чинні регуляторні акти на своїх веб-сторінках, а 42 (59,2%) не оприлюднюють проекти регуляторних актів для залучення громадськості, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

Разом з тим 28 ОМС Житомирщини (39,4%) мають сайти, але не публікують на них інформацію про свою регуляторну діяльність. Тоді як 7 органів місцевого самоврядування не мають офіційних веб-сайтів (5 сільських та 2 селищних територіальних громади).

Також зазначимо, що інформаційне наповнення органами місцевого самоврядування розділів про регуляторну діяльність часто відбувається без дотримання чіткої та логічної моделі, а оновлення інформації відбувається несвоєчасно та безсистемно.

Житомир

Нагадуємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», як й інші регуляторні органи.

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти.

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності суб’єктів владних повноважень перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі Житомирську область.