81% ОМС Буковини не опублікували плани регуляторної діяльності на 2021 рік

26.02.2021

Сектором ДРС у Чернівецькій області проведено моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатами моніторингу виявлено, що 43 з 53 ОМС (81,1%) не оприлюднили на веб-сайтах плани з регуляторної діяльності на 2021 рік, що не дає можливості суб’єктам господарювання вчасно реагувати на прийняття нормативно-правових документів, які матимуть вплив на їх господарську діяльність.

В той же час, 35 ОМС (66,%) не публікують чинні регуляторні акти на своїх веб-сторінках, а 40 (75,5%) не оприлюднюють проекти регуляторних актів для залучення громадськості, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

Разом з тим, 18 органів місцевого самоврядування (34,0%) мають сайти, але не публікують на них інформацію про свою регуляторну діяльність. Тоді як у 12 новостворених територіальних громадах взагалі не має офіційних веб-сайтів .

Також зазначимо, що інформаційне наповнення органами місцевого самоврядування розділів про регуляторну діяльність часто відбувається без дотримання чіткої та логічної моделі, а оновлення інформації відбувається несвоєчасно та безсистемно.

Чернівці

Нагадуємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», як й інші регуляторні органи.

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти.

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення принципу передбачуваності суб’єктів владних повноважень перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі Чернівецьку область.