75 % ОМС Харківщини не публікують регуляторні акти на своїх сайтах

18.02.2021

Сектор ДРС у Харківській області провів моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування Харківщини щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

Переважна більшість органів місцевого самоврядування 48 (75%) на офіційних веб-сайтах не публікують чинні регуляторні акти. Більше того 47 ОМС (73,4%) досі не оприлюднили плани своєї діяльності на 2021 рік.

В той же час 41 (64,1%) органів місцевого самоврядування не публікують проекти регуляторних актів для залучення громадськості з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

За результатами моніторингу виявлено, що 56 з 64 ОМС Харківщини мають офіційні веб-сайти, але не всі публікують на них дані про регуляторну діяльність, або не виділяють їх в окремі рубрики, що значно ускладнює їх пошук. 

Зокрема, дані про регуляторну діяльність системно не розміщено на 25 веб-сайтах ОМС, що складає 29,7% від загальної кількості. В той же час 9 (12,5%) ОМС взагалі не мають своїх веб-сайтів.  

Нагадаємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену законодавством про засади державної регуляторної політики, як й інші регуляторні органи.

З метою підвищення ефективності та дієвості в провадженні регуляторної політики на місцях, ДРС рекомендує створювати на сайтах окремі розділи «Регуляторна діяльність».

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти. Повний перелік визначено Законом.  

Харків оновл

 

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності дій влади перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на карті Харківську область.