73% ОМС Чернігівщини не публікують регуляторні акти на своїх сайтах

25.02.2021

Сектор ДРС у Чернігівській області провів моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування Чернігівщини щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

Переважна більшість органів місцевого самоврядування 46 (73%) на офіційних веб-сайтах не публікують чинні регуляторні акти. Більше того, 39 з 63 ОМС (61,9%) досі не оприлюднили свої плани регуляторної діяльності на 2021 рік.

В той же час 27 (42,9%) органів місцевого самоврядування не публікують проекти регуляторних актів для залучення громадськості з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

За результатами моніторингу виявлено, що 57 ОМС Чернігівщини мають офіційні веб-сайти, але не всі публікують на них дані про регуляторну діяльність, або не виділяють ці дані в окремі рубрики, що значно ускладнює їх пошук.

Зокрема, дані про регуляторну діяльність системно не розміщено на 12 веб-сайтах ОМС, що складає 19% від загальної кількості. В той же час 6 (9,5%) ОМС взагалі не мають своїх веб-сайтів.

Чернігів

Нагадаємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену законодавством про засади державної регуляторної політики, як й інші регуляторні органи.

З метою підвищення ефективності та дієвості в провадженні регуляторної політики на місцях, ДРС рекомендує створювати на сайтах окремі розділи «Регуляторна діяльність».

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проекти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти. Повний перелік визначено Законом

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності дій влади перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі Чернігівську область.