61% ОМС Волині не опублікували плани регуляторної діяльності на 2021 рік

22.02.2021

Сектором ДРС у Волинській області проведено моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатами моніторингу виявлено, що 36 з 59 ОМС Волині (61%) не оприлюднили на веб-сайтах плани з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, що не дає змоги суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності в поточному році.

В той же час, 37 ОМС (62,7%)  не публікують чинні регуляторні акти на  своїх веб-сторінках, а  33 ОМС (55,9%)  не оприлюднюють  проекти регуляторних актів  для залучення громадськості, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

Разом з тим на Волині 21 орган місцевого самоврядування (35,6%) має сайти, але не публікує на них інформацію про свою регуляторну діяльність. Тоді як лише одна Доросинівська сільська рада не має офіційного веб-сайту.

Волинь оновл

Зазначимо, що інформаційне наповнення органами місцевого самоврядування розділів про регуляторну діяльність часто відбувається  несвоєчасно та безсистемно. Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності дій влади перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі Волинську область.