46% ОМС Запорізької області не опублікували плани регуляторної діяльності на 2021 рік

25.02.2021

Сектор ДРС у Запорізькій області провів моніторинг офіційних веб-сайтів органів місцевого самоврядування щодо публікації на них даних про регуляторну діяльність.

За результатами моніторингу виявлено, що 34 з 73 органів місцевого самоврядування (46,6%) не оприлюднили на веб-сайтах плани з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік, що ускладнює суб’єктам господарювання планування своєї діяльності в поточному році.

Також 32 ОМС (43,8%) не публікують на офіційних веб-сайтах чинні регуляторні акти, а 28 (38,4%) – проекти регуляторних актів для залучення громадськості, з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб або їх об’єднань.

Водночас 10 ОМС Запорізької області (13,7%) мають сайти, але не публікують на них інформацію про свою регуляторну діяльність. Тоді як 6 (8,2%) органів місцевого самоврядування взагалі не мають офіційних веб-сайтів (4 сільські та 2 селищні територіальні громади).

Також зазначимо, що інформаційне наповнення органами місцевого самоврядування розділів про регуляторну діяльність часто відбувається без дотримання чіткої та логічної моделі, а оновлення інформації відбувається несвоєчасно та безсистемно.

Запоріжжя

Нагадуємо, що органи місцевого самоврядування повинні розміщувати інформацію, визначену Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», як й інші регуляторні органи.

З метою підвищення ефективності та дієвості в провадженні регуляторної політики на місцях, ДРС рекомендує створювати на сайтах окремі розділи «Регуляторна діяльність».

Зокрема, на офіційних веб-сайтах ОМС має бути опублікована інформація про плани регуляторної діяльності, проєкти регуляторних актів, а також чинні регуляторні акти. Повний перелік визначено Законом.  

Прозорість та послідовність органів влади у процесі здійснення ними регуляторної діяльності необхідна для забезпечення передбачуваності суб’єктів владних повноважень перед громадськістю та суб’єктами господарювання.

Перелік офіційних веб-сторінок органів місцевого самоврядування з інформацією про їх регуляторну діяльність можна переглянути за посиланням, обравши на мапі Запорізьку область.