По всій України мають бути однакові правила розміщення тимчасових споруд, – Голова ДРС Олексій Кучер

30.08.2021

За ініціативи Голови Державної регуляторної служби Олексія Кучера у приміщенні ДРС відбулася робоча нарада щодо обговорення проблемних питань, пов’язаних із розміщенням тимчасових споруд для провадження господарської діяльності. IMG_1255

У засіданні взяли участь народні депутати України від Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, фахівці Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Київської міської державної адміністрації, члени Асоціації міст України та об’єднань підприємців.

Представники підприємницької громадськості презентували свою концепцію внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності. Концепцією передбачено визначення термінів та понять «тимчасова споруда» і «майданчик для здійснення підприємницької діяльності».

Бізнес просить на рівні закону встановити норму про неможливість вимагання додаткових документів від підприємця при видачі паспорту прив’язки, заборонити вимагати укладення будь-яких цивільно-правових договорів на розміщення тимчасових споруд та зазначити у паспорті прив’язки суму, яку підприємець має сплачувати або як земельний податок чи плату за пайову участь.

Зокрема, на засіданні розглядалася пропозиція підприємців щодо заміни паспорту прив’язки тимчасової споруди на дозвіл оренди за аналогією з дозволом на користування надрами.IMG_1232

За словами Голови ДРС, це питання спірне, адже тимчасова споруда не може давати права власності на земельну ділянку, на якій вона розташована. «Тож не факт, що такі зміни у чинне законодавство допоможуть вирішити цю проблему, а не створять нові», – заявив Олексій Кучер.

Очільник Служби погодився з тим, що кожне місто може мати своє бачення розвитку та дозволяти встановлення МАФів відповідно до генерального плану забудови.

«Але мають бути однакові принципи, правила та вимоги до розміщення тимчасових споруд, які діятимуть на всій території Україні. А не так, що кожна місцева рада затверджує їх на свій розсуд», – наголосив Олексій Кучер та запропонував провести окрему нараду з цього питання за участі лише представників органів влади та місцевого самоврядування для напрацювання єдиної позиції.