На регіональному рівні регуляторна діяльність органів виконавчої влади провадилась більш системно та послідовно ніж органами виконавчої влади центрального рівня

11.07.2019
Продовжуємо знайомити наших читачів з тенденціями реалізації регуляторної політики.

regulation-e1498050002772Як ми повідомляли раніше, у першому півріччі 2019 року зберіглась позитивна тенденція до поліпшення рівня дотримання органами виконавчої влади окремих аспектів принципу передбачуваності регуляторної діяльності. Крім того, зберіглась тенденція до звуження кола регуляторних органів центрального рівня, плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів яких, протягом року, зазнали суттєвого коригування.

Цього разу розкажемо про рівень відповідності регуляторної діяльності органів виконавчої влади затвердженим планам.

У першому півріччі 2019 року 65,4% проектів регуляторних актів центральних органів виконавчої влади та 94,6% – місцевих  органів виконавчої влади, що подавались на погодження до ДРС, були своєчасно включені до планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік. У 2018 році аналогічні показники становили 70% та 93% відповідно.

Крім того, на рівні центральних органів виконавчої влади відбулось і скорочення кола регуляторних органів, які у І півріччі 2019 року провадили регуляторну діяльність виключно у відповідності із затвердженими планами з підготовки проектів регуляторних актів.

Так, якщо у 2018 році розробку проектів регуляторних актів у відповідності з затвердженими планами здійснювали 12 регуляторних органів (Держгеокадастр, ДСНС,  Держгеонадра,  Мінінфраструктури, ПФУ, АМК, Мінмолодьспорту, ФДМУ, ФССУ, Держатомрегулювання, НКРЗІ,  Держаудитслужба), то у І півріччі 2019 року лише 10 регуляторних органів (Держпродспоживслужба, ДСНС,  Держгеонадра, Держекоінспекція,  Мінрегіон, Міненерговугілля, Держпраці, ФССУ, Держрибгосп, Держкомтелебачення та радіомовлення).

У свою чергу, на рівні місцевих органів виконавчої влади ситуація з дотриманням принципу передбачуваності покращилась. Зокрема, якщо минулого року розробка проектів регуляторних актів виключно у відповідності до планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів провадилась органами виконавчої влади 15-ти регіонів, то  у І півріччі 2019 року кількість таких регіонів зросла до 18-ти.

Все це свідчить, що у І півріччі 2019 року на регіональному рівні регуляторна діяльність органів виконавчої влади провадиться більш системно та послідовно ніж органами виконавчої влади центрального рівня.

У наступному матеріалі читайте про тенденцію до зниження  регуляторної активності органів виконавчої влади.