Ксенія Ляпіна закликала учасників #StartBusinessChallenge у Вінниці до оптимізму

02.11.2017

211 листопада, в рамках робочого візиту на Вінниччину, Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна зустрілась з головою Вінницької ОДА. В ході зустрічі голова облдержадміністрації Валерій Коровій коротко ознайомив Голову ДРС з економічним потенціалом регіону, акцентувавши увагу на знакових інвестиційних проектах, які реалізуються нині в області.

Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна зазначила, що Вінницька область в рейтингу «Щорічна оцінка ділового клімату» Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» зайняла перше місце.  Це означає, що Вінницькі підприємці позитивно оцінили поточний стан ділового середовища в регіоні та є оптимістично налаштованими.

25Також сторони обговорили питання вільного доступу до водних ресурсів та захисту прав на їх оренду.

«Вінниччина – потужна аграрна область, 65 % доданої вартості  продукується саме в галузі АПК. Нам вдалося створити умови по залученню інвестицій в цей сектор економіки та сформувати конкурентне середовище, яке істотно підвищило економічну ефективність суб’єктів бізнесу в аграрній сфері, – повідомив Валерій Коровій. – Водночас ми дуже серйозно працюємо над створенням умов по залученню інвестицій для диверсифікації нашої економіки: хочемо істотно збільшити частку переробної промисловості, зокрема машинобудування, що забезпечило б регіону можливість сталого розвитку».

1Очільник області також зауважив, що на території області успішно функціонує низка підприємств з іноземним капіталом: американським, польським, австрійським. Тож Вінниччина, за його переконанням, має великий потенціал для подальшого розвитку.

По завершенню зустрічі голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна взяла участь у #StartBusinessChallenge/Марафон можливостей для бізнесу у Вінниці, організованим спільно Офісом ефективного регулювання та Вінницькою міською радою. Підприємці, влада та експерти обговорили болючі питання для вінницького бізнесу, такі як землевідведення, підключення до електромереж, переведення житлових приміщень у не житлові тощо.

11Бізнес спільно з експертами BRDO розібрали 7 регуляторних кейсів з відкриття власної справи, а саме, «Енергосервісна компанія», «Виробництво органічних продуктів», «Ресторан», «Інтернет-провайдер» та інші бізнесу, проблемні або навпаки цікаві для Вінниці і області.

«Приватна ініціатива – ресурс, що рухає економіку країни вперед. Велика компанія найме консалтингову компанію, замовить маркетингове дослідження. Але малий бізнес що має підприємницький хист, зазвичай не має ресурсів для цього. Regulation.gov.ua – це реальний консалтинг, покрокова інструкція, як можна конкретно тут у Вінниці створити ресторан, відкрити садочок чи службу таксі», – додала голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна.