Ксенія Ляпіна: Вимірювання тягаря адміністративних витрат є запорукою їх зменшення

29.11.2017

111129 листопада розпочався дводенний семінар «Зменшення регуляторного навантаження на бізнес: уроки світової практики і розробка ефективних інструментів», який організували Державна регуляторна служба України спільно з Центром комерційного права, що є виконавцем проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Переглянути фотоальбом

«Мінімізація адміністративного навантаження на підприємства – головний аспект кращого регулювання, що має вирішальне значення для зростання економіки. Перед тим як спрямовувати системні зусилля на зменшення адміністративних витрат, необхідно знайти проблемні місця та оцінити їх вартість. Тобто вимірювання тягаря адміністративних витрат – це запорука їх зменшення», – зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна вітаючи учасників.

22222Серед присутніх: заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе, директор Офісу економічного зростання USAID Фархад Госсі, провідні експерти ОЭСР, представники всеукраїнських та регіональних бізнес-об’єднань, фахівці Державної регуляторної служби України. 

Учасників семінару ознайомили з ефективними сучасними регуляторними інструментами, які отримали широке застосування в Європі та світі, з методами вимірювання адміністративного навантаження на бізнес, що пов’язане з необхідністю виконання регуляторних актів, а також з дієвими методами його зменшення.

Також учасники вивчать способи кількісного розрахунку витрат бізнесу в АРВ та можливості їх зменшення при проведенні відстеження результативності регуляторних актів. Експерти розповідатимуть про досвід скорочення регуляторних витрат у Канаді, йтиметься також про те, як вимірюють адміністративні витрати бізнесу у Данії, Нідерландах, Норвегії, Швеції та Великій Британії. Під час семінару обговорюватимуться можливості цих інструментів та розширення їх використання в Україні.