Голова ДРС взяла участь у засіданні Європейської мережі кращого регулювання (Better Regulation Network)

04.04.2019

56610390_2597894376951208_9070861098248306688_n – копія4 квітня у м. Прага (Чеська Республіка) розпочалося дводенне засідання Європейської мережі кращого регулювання (Better Regulation Network). У ньому беруть участь Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна та фахівці ДРС.

Тема квітневого засідання – «Cпрощення проектів та процесів». У багатьох країнах регулювання є надмірно жорстким, складним та важким для сприйняття, що призводить до зайвих регуляторних та адміністративних навантажень на громадян та бізнес. У зв’язку з цим, виникає необхідність спростити регулювання, регулярно здійснювати його огляд, шукати найбільш доцільні форми та систематично усувати недоліки. Спрощення також націлене на впорядкування регуляторної політики шляхом зменшення кількості регулювань та бюрократичних процедур. Існує декілька шляхів для забезпечення спрощення:

  • усунення, зменшення або об’єднання регулювань;
  • удосконалення процесів самого регулювання;
  • обмін даними та Порталі державних послуг;
  • розвиток інформаційно-комунікаційних технологій – рішення та послуги.

56378057_2599698486770797_4056552020721532928_nЙшлося про спрощення проектів та процесів, особливо стосовно усунення, зменшення, або об’єднання регулювань, а також спрощення і удосконалення процесів самих регулювань, які застосовуються різними органами державного управління. Це покликано зменшити регуляторне навантаження по відношенню до громадян, бізнесу, а також до органу державної влади.

«У фокусі всіх країн і експертів Організації економічного співробітництва та розвитку реформа інспекцій. Україна у цьому питанні в тренді! Чеська Республіка збирається у 2020 тільки розпочати розробку порталу інспекцій. В Україні вже працює інспекційний портал – inspections.gov.ua, де підприємці можуть подивитись хто і коли їх перевірятиме», – зазначила Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

Нагадаємо, у 2018 році Державна регуляторна служба України отримала членство в європейській мережі Better Regulation Network (Європейська мережа кращого регулювання), метою якої є обмін знаннями та досвідом між її членами в сфері кращого регулювання. Функціонування загальноєвропейської мережі, спрямоване на вдосконалення та поширення поточних знань про регуляторні процеси, а також ступінь та спосіб здійснення процедур оцінки подальшого їх впливу в країнах-членах ЄС та країнах-партнерах ЄС.

Представники ДРС вже брали участь в засіданнях мережі BRN, які відбулись у Австрії та Фінляндії. Це дозволило якісно інтегрувати Україну в європейське регуляторне співробітництво та отримати методологічну підтримку BRN з розбудови регуляторної політики на основі фактичних даних шляхом використання європейського бачення кращого регулювання.