ДРС зробила діяльність органів влади ще прозорішою завдяки публікації відкритих даних

26.02.2021

Державна регуляторна служба України вперше опублікувала на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних інформацію про проєкти регуляторних актів органів влади усіх рівнів, що надходять на розгляд та погодження до ДРС.

Перші набори даних про проєкти регуляторних актів центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ), місцевих органів виконавчої влади (МОВВ) та органів місцевого самоврядування (ОМС) були завантажені у п’ятницю, 26 лютого. Інформація на Порталі оновлюватиметься щотижня.

«Громадськість та підприємці понад 2 роки чекали, коли ДРС зробить регуляторну діяльність органів влади максимально відкритою та прозорою, а ми втілили це за місяць. Тепер завдяки відкритості ДРС громадянам буде значно простіше брати участь в ухваленні владних рішень, адже вони бачитимуть регуляторні акти на шляху їх створення та погодження», – заявив Голова ДРС Олексій Кучер.

Снимок экрана 2021-02-26 в 17.45.09

За словами Олексія Кучера, публікація відкритих даних – це ще один крок до повноцінного запуску онлайн-проєкту «Регуляторна мапа України», над яким ДРС сьогодні працює спільно з представниками громадянського суспільства. Завдяки цьому проєкту суб’єкти господарювання в регіонах України зможуть ефективніше відстежувати регуляторну діяльність органів влади.

Голова ДРС також нагадав, що серед принципів державної регуляторної політики є прозорість та врахування громадської думки, що означає відкритість дій органів влади на всіх етапах їх регуляторної діяльності для фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань.

Зазначимо, що з наборів відкритих даних на Порталі можна буде дізнатися інформацію про назву регуляторного акту та його розробника, номер та дату надходження в Службу, посилання на зміст проєкту регуляторного акту, а також результати його розгляду в ДРС.

Снимок экрана 2021-02-26 в 17.44.03

Свої зауваження та пропозиції усі охочі можуть надсилати на адресу proposition@drs.gov.ua.

Нагадаємо, що до цього часу ДРС в ініціативному порядку декілька років розміщувала інформацію про проєкти регуляторних актів центральних органів влади у розділі на офіційному сайті, а також інформацію про проєкти регуляторних актів місцевих органів влади окремо по кожному регіону

Також у лютому 2021 року Державна регуляторна служба почала оприлюднювати дані про скарги здобувачів ліцензій (ліцензіатів) до Експертно-апеляційної ради при ДРС щодо порушень законодавства органами ліцензування, з якими можна ознайомитися за посиланням.